Könyvtár
2023. május 02.
2023 január-február-március_gyerek-ifjúsági
Kölcsönzési toplista olvasói kölcsönzések alapján

kicsi-Esti_mesek_a_boldogsagrol.jpgEsti mesék a boldogságról… ez a címe ennek a könyvnek, amely a világ különböző tájairól való népmeséket, regéket, és híres írók meséit tartalmazza. Arab, észt, lengyel, svéd, koreai és magyar, Andersen és Grimm-mesék egyaránt szerepelnek a könyvben. Más népek, más életformák, különböző történetek – de mégis sok a hasonlóság. Csupa jól ismert szavak, fogalmak: segítőkészség, jóság, őszinteség, hűség, szeretet, becsületesség, kitartás, tisztesség, barátság – ezek olyan fogalmak, amelyek mind kapcsolódnak a boldogság megteremtéséhez. Ezek a szavak a világ minden táján ugyanazt jelentik–csupán a hozzájuk kötődő történetek mások.

kicsi-Titanic.jpgEz a gazdagon illusztrált könyv az elsüllyeszthetetlennek hitt luxusgőzös történetét mutatja be, számos információt tartalmaz a 20. századi hajózás dilemmáiról, a Titanic építéséről, berendezéséről, személyzetéről, a hajót övező legendákról. Foglalkozik a hajó roncsait kereső kutatóexpedíciók eredményeivel, valamint a tragédia utóéletével.

kicsi-Hogyan_tanitsd_a_sarkanyodat_kszonni.jpgKissárkány nagyon aranyos, de nem tud viselkedni.
Lili nagy szeretettel, türelemmel igyekszik udvariasságra nevelni barátját.
Nézd csak, hogyan tanult meg Kissárkány KÖSZÖNNI!

kicsi-Hogyan_tanitsd_a_sarkanyodat_s_kerni.jpgKissárkány nagyon aranyos, de nem tud viselkedni.
Lili nagy szeretettel, türelemmel igyekszik udvariasságra nevelni barátját.
Nézd csak, hogyan tanult meg Kissárkány SZÉPEN KÉRNI!

kicsi-Harry_Potter_es_a_bolcsek_kove.jpgHarry remegő kézzel megfordította a küldeményt. A borítékot lezáró piros viaszpecsétet címer díszítette: oroszlán, sas, borz és kígyó vettek körül egy nagy R betűt.

kicsi-Allatkolykok.jpgHogy hívják a ló kicsinyét? Tudtad, hogy a kis macik is az anyukájukat és a fára mászást szeretik a legjobban? Ismerkedj meg az állatkölykökkel! Keltsd életre az oldalakat! A különféle mozgatható elemekkel váltogathatják a képeket a kis olvasók.

kicsi-Buda_tornyai.jpgTudod-e, hogy hány harangja van a Mátyás-templomnak, hány tornya a Halászbástyának, és milyen magas a Szabadság-szobor? Honnan származik Óbuda vagy a Rózsadomb neve?
A hat kötetre tervezett Brúnó Budapesten sorozat tematikusan és mesésen mutatja be Budapest gyerekek számára érdekes helyeit: tereket, épületeket, múzeumokat, ismertebb nevezetességeket és felfedezésre váró látványosságokat.

kicsi-Matyi_tigrissel_almodik.jpgMatyi legjobban a tigrisektől fél. Erre mi történik? Este lefekvéskor ráugrik valami nagy, puha és szőrös dolog. Egy tigris! Nem túl nagy, akkora, mint az óvodás Matyi, de mégiscsak tigris! Nem kell hozzá sok idő, hogy az örökmozgó kölyöktigris az örök gondolkodó Matyi legjobb barátjává váljék.

kicsi-Rumini_kapitany.jpgGalléros Fecó csatlakozik a Kartács-tengerre tartó Szélkirálynőhöz, hogy elrabolt kisfia és Sajtos Rozi nyomába eredjen. Újra együtt hát a legénység! De egy végzetes baleset során Rumini és Fecó eltűnik, később a Szélkirálynő is vég?veszélybe kerül, ráadásul nem kevesebb, mint három gonosz keresztezi hőseink útját: Pengecsőr báró, André de Majré és Vipera. Bár a helyzet gyakran válik reménytelenné, hőseink mégis mindig megtalálják a kiutat, néhol a szerencse, máskor jó szándékú barátok segítségével.

kicsi-Sari_es_a_mokusok.jpgSári legújabb történetében a gyerekek kirándulni mennek az erdőbe. Madarakat, gyíkokat, sőt még mókust is látnak! De jó lenne úgy ugrálni ágról ágra, mint a mókusok! A második mesében Pötyi baba és Puszi róka csúnyán összevesznek. Még játszani sem hajlandóak egymással! Szerencsére Sári tud egy épp idevágó történetet két kismókusról, Pötyiről és Puszi-musziról Meghallgatjátok?